Ostatní – Myšáci

Zimní hrátky s myškou.

Nastala zima a s ní i další integrovaný blok. Venku sice nevypadá , že by zima nastala, ale u nás ve školce jsme si zimu vytvořili. Budeme se zajímat a pozorovat  přírodu kolem nás, povídat si o zvířátkách žijících v lese. Budeme si povídat o našem těle a  jak se máme správně v zimě oblékat, abychom nebyli nemocní. Jako každý rok, se těšíme na vánoční besídku, na kterou se naučíme tanečky a koledy. Navštíví nás čerti a Mikláš s andílky. Připomeneme si tradice Vánoc. Také k nám přijde Ježíšek.

Podzimní dobrodružství s ježkem.

Nastal krásný barevný podzim a s ním i nový integrovaný blok v naší školičce. Děti se seznámí se znaky podzimu, budeme společně pozorovat změny v přírodě. Nasbíráme nějaké přírodniny, ze kterých budeme tvořit. Budeme se učit o našem těle, co je pro nás zdravé a jak o sebe máme pečovat, abychom nebyli nemocní. S podzimem se také zvířátka připravují na zimu a tak si o nich budeme povídat. Opět tu máme inspiraci na tvoření pro rodiče s dětmi tentokrát vyrábění domečků pro broučky.

Krteček nás vítá ve školce.

Prázdniny skončily a my jsme se opět sešli ve školce. V letošním roce do třídy Myšáků nastoupily dvě děti, jeden chlapeček a jedna holčička. Nové děti seznámíme s prostředím kolem nás. Vytvoříme si ve třídě pravidla, aby se nám ve školce líbilo. Budeme společně tvořit, hrát si a naučíme se básničky, písničky, také budeme tancovat a určitě si užijeme spoustu legrace.